Silne bóle i skurcze w okolicy macicy i zgaga w 41. tygodniu ciąży

jestem w 41 tyg.c. i juz nie taja młoda 43 lata wiec sie obawiam zagrożeń.Od trzech dni co zbliży sie wieczór to dla mnie katorga, straszny ból,skurcz w okolicach macicy podczas intensywnych ruchów dziecka.zgaga az powoduje wymioty wiec raczej spie na siedząco.czy to już?miałam mieć cc tydzien temu wskazane przez lekarza prowadzącego ze względu na wiek i łożysko nisko schodzace Od poczatku 1cm przy ujsciu i po ostatnim porodzie 11 lat temu recznie wydobywane ale odesłali mnie.niby zagrożenie min

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne jest badanie ginekologiczne aby ocenić zaawansowanie ciąży/porodu. Radzę udać się na ginekologiczną izbę przyjęć.
Pozdrawiam