Silne bóle i zawroty głowy oraz wymioty w wyniku zdenerwowania u 14-latki

Witam! Chcę spytać o moje dziecko. Jest to dziewczynka, lat 14. Pewnego dnia, gdy była bardzo zdenerwowana, płakała i w pewnym momencie rozbolała ją głowa, towarzyszyły temu zawroty głowy, nudności, wymioty (zaznaczam, że ból był silny). Następnie za jakiś czas poszła spać. Rano odczuwała już tylko lekki ból głowy. Wieczorem zaś tylko (jak pomyślała) odczuwała pulsowanie. Czy to są objawy migreny, powstałej na skutek stresu i nerwów czy objawy raka mózgu? Liczę na odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam,

zanim będzie można stwierdzić, że opisane objawy mają podłoże psychiczne, trzeba najpierw wykluczyć wszystkie inne podejrzenia. Warto wpierw się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje dalej do specjalisty. Jeśli wizyty i badania one nic nie wykażą, wtedy będzie można udać się do psychiatry bądź psychologa.

Pozdrawiam,
Marta Sałatowska