Silne bóle jajników podczas stosunku a torbiele jajników

Witam, mam bardzo ważne pytania dotyczące jajników i okresu. Niecały rok temu miałam 2 torbiele prawego i lewego jajnika, chcieli mnie poddać operacji, ale się nie zgodziłam, tylko stosowałam tabletki antykoncepcyjne przez 2 miesiące i póki co było wszystko dobrze. Jajniki były w porządku. Niestety od jakiegoś czasu mam bardzo silne bóle jajników podczas stosunku i nie tylko czasami ból pojawia się tak znienacka. Do tego bardzo mi urosły piersi i strasznie bolą. Od paru dni mam straszne bóle głowy. Nie wiem co to może być. Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej na e-mail. Z góry dziękuję.

Witam, opisywane dolegliwości niestety sugerują występowanie torbieli jajnika. Ze względu na Pani historię choroby, podejrzenia te są tym bardziej prawdopodobne. Ustalenie właściwego rozpoznania możliwe jest jednak wyłącznie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego oraz badania ultrasonograficznego. Niestety jeżeli już raz rozpoznano u Pani torbiel jajnika, jest Pani w grupie podwyższonego ryzyka jej nawrotu. W obecnej sytuacji zachęcałabym Panią do skontaktowania się ze swoim lekarzem prowadzącym, który najlepiej zna historię Pani choroby oraz będzie miał możliwość przeprowadzenia pełnego badania lekarskiego. Pozdrawiam