Silne bóle kręgosłupa a stosowanie morfiny

dzien dobry od dluzszego czasu lecze sie w poradniu bolu nie pomagaja zadne leki choruje na kregoslup sa bardzo duze zmiany bralam leki tamal plastry blokady na ostatniej wizycie pan doktor zapisal mi morfine czy biorac sie nie uzaleznie jestem po zawale mam astme i pochpprosze o porade bo bardzo sie boje tej morfiny wiem ze to juz ostatecznosc co robic??????

Witam,
Branie morfiny to faktycznie ostateczność. Jeżeli zostały wykorzystane wszystkie inne możliwości z uwzględnieniem drabiny analitycznej to morfina jest kolejny krokiem leczenia bólu. Proszę jednak uważać bo morfina oczywiście uzależnia. Sugeruje kontrole u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu