Silne bóle kręgosłupa, czasowy niedowład i drętwienie nogi po punkcji

Dzień dobry mam pytanie co to są drobne epidermoidy albo arachnoiditis pare lat temu miałam wykonywaną punkcje kręgosłupa oraz miałam znieczulenia miejscowe też kręgosłup teraz mam silne bóle w dolnym odcinku oraz niewielkie przewężenie przez krążki i zgrubienia oprócz tego trzon l5 jest lekko przesunięty ku przodowi .Czy to mogą być przyczyny dolegliwości bólowych oraz czasowego niedowładu i drętwienia nogi proszę o opinie oraz co dalej robić? Za poradę bardzo dziękuje ANIA
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Epidermoidy to śródczaszkowe torbiele naskórkowe. Arachnoiditis to natomiast zapalenie pajęczynówki.
A propos podanych przez Panią wyników, to takie zmiany jak najbardziej mogą być przyczyną wymienionych objawów. Proszę nie zwlekać, tylko skonsultować się ze specjalistą neurologiem lub neurochirurgiem. Lekarz zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie - być może konieczny będzie zabieg operacyjny.