Silne bóle menstruacyjne u 21-latki

Witam. Jestem młodą kobietą i cierpie na silne bóle menstruacyjne. Probowałam juz rożnych sposobów niefarmakologicznych zwalczenia bólu i niestety nie przyniosły one poprawy. Przyjmuje w tym momencie lek Xarelto 20mg raz dziennie. Lekarz ginekolog przepisał mi Ketonal przeciwbólowo. Niestety w moim przypadku efekt przeciwbolowy utrzymuje sie jakies 6 godzin a na ulotce jest napisane aby przyjmowac 2 tabletki na dobe. Czy moge łączyc Ketonal z jakims innym lekiem przeciwbolowym bez recepty?

Aleksander Ropielewski

Może Pani choć nie jest powiedziane, że znacząco zwiększy to efekt przeciwbólowy. Warto spróbować leków o wyższym potencjale przeciwbólowym (niestety dostępnych na recepte) np. tramadol w połączeniu z paracetamolem. Ketonal można łączyć z paracetamolem lub pyralginą.