Silne bóle po ekstrakcji ósemki

Witam. Mialam usowany zab 8, 4 stycznia. Po wyrwaniu bardzo bolalo tak ze bez ketonalu co 5h nie moglam funkcjobowac. Po ponad tygodniu poszlam do dentysty bez wizyty, powiedziano mi ze do 2 tyg moze bolec i to normalne. Bralam leki dalej.. We wtorek niemoglam juz wytrzymac z bolu w nocy nie moglam spac wiec poszlam do innego dentysty. Zdjecie rtg i wyszlo ze zapalenie, lyzeczka wyciagla skrzepy czym wyczyscila i antybiotyk. Biore go od srody a jest piatek noc, i zadnej poprawy. Co robic?

Witam serdecznie,
Gojenie po zabiegu usunięcia ósemki przebiega bardzo różnie. Najczęściej ból/obrzęk utrzymują się około 2 dni. W przypadku dłuższego i bardzo silnego bólu, warto dokładnie zbadać i zdiagnozować co może być przyczyną. Często takie bóle związane są z tzw. suchym zębodołem - należy wtedy oczyścić miejsce po usuniętym zębie, przepłukać wodą utlenioną, skrwawić i odpowiednio zaopatrzyć.
Bardzo ważne jest trzymanie się zaleceń pozabiegowych, inaczej problemy mogą się utrzymywać.
Tak więc w Pani przypadku konieczna jest na pewno ponowna wizyta i dokładniejsza diagnostyka.