Kobieta , 24 lata Witam. Mialam usowany zab 8, 4 stycznia. Po wyrwaniu bardzo bolalo tak ze bez ketonalu co 5h nie moglam funkcjobowac. Po ponad tygodniu poszlam do dentysty bez wizyty, powiedziano mi ze do 2 tyg moze bolec i to normalne. Bralam leki dalej.. We wtorek niemoglam juz wytrzymac z bolu w nocy nie moglam spac wiec poszlam do innego dentysty. Zdjecie rtg i wyszlo ze zapalenie, lyzeczka wyciagla skrzepy czym wyczyscila i antybiotyk. Biore go od srody a jest piatek noc, i zadnej poprawy. Co robic?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,
Gojenie po zabiegu usunięcia ósemki przebiega bardzo różnie. Najczęściej ból/obrzęk utrzymują się około 2 dni. W przypadku dłuższego i bardzo silnego bólu, warto dokładnie zbadać i zdiagnozować co może być przyczyną. Często takie bóle związane są z tzw. suchym zębodołem - należy wtedy oczyścić miejsce po usuniętym zębie, przepłukać wodą utlenioną, skrwawić i odpowiednio zaopatrzyć.
Bardzo ważne jest trzymanie się zaleceń pozabiegowych, inaczej problemy mogą się utrzymywać.
Tak więc w Pani przypadku konieczna jest na pewno ponowna wizyta i dokładniejsza diagnostyka.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Ekstrakcja zęba – Zabieg wyrwania zęba czasami jest koniecznością. Jest kilka powodów, dla których ząb musi zostać usunięty, mimo iż miał służyć całe życie. Najczęstszym powodem jest zaawansowana choroba zęba (np. próchnica), rozwinięta do takiego stopnia, że nie da się jej wyleczyć, a mogłaby wywołać powikłania ogólnoustrojowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: