Silne bóle pod żuchwą z obu stron i bóle głowy
Dzien dobry.Od dwoch lat mam bardzi silne bole pod zuchwa z obu stron i bole glowy.Czuje sie slabo ,zmeczony i mam zawroty glowy.Robilem badania krwi,ob,hormony tarczycowe,.Wszystko w normie.Usg jamy brzusznej,rezonans magnetyczny glowy ,bolerioze.Wszystko w normie.Prosze o pomoc juz nie wiem co robic,a i jeszcze wycialem migdaly majac nadzieje ,ze to moze one sa przyczyna. ania krw,usg jamy brzusznej,koloniskopie ,,gastroskopie,

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
Szanowny Panie, sugeruję udać się na konsultację psychoterapeuty, który specjalizuje się w metodach pracy z ciałem. Bóle żuchwy połączone z bólami głowy mogą mieć charakter psychosomatyczny. Konflikty emocjonalne mają często swoje odzwierciedlenie w specyficznych napięciach mięśniowych, które to skutkują odczuwalnym bólem.
Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.