Silne bóle podbrzusza, brak apetytu, wymioty i zmęczenie

Byłam u lekarza z silnym bolem podbrzusza. Badanie krwi, moczu, usg jamy b. wyszły OK. leki na jelito wrazliwe ktore zakladano,nie pomogły.Gastroskopia wykazała nadzerkę i przełyk Barretta. Przez6 miesiacy brałam Mesopral, kolejna gastro wykazala silniejsza nadrzerke sam PB minimalnie sie zmniejszył. Obecnie przyjmuje Emanera natomiast, bóle podbrzusza sa codzienne, bardzo silne wyst. brak apetytu, wymioty, zmeczenie. Dodam, ze ojciec umarł na raka trzustki (70 lat).Nie mam pomysłów co dalej.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Choroba nadżerkowa oraz wrzodowa i przełyk Baretta mogą być spowodowane nieprawidłowym odżywianiem i stylem życia (zarzucanie treści pokarmowej do przełyku). Zalecam spożywanie częstych i małych posiłków, zwiększenie ilości owoców i warzyw, zakaz palenia tytoniu i spożywania dużej ilości kawy, unikanie stresów. W razie pogorszenia dolegliwości oczywiście zalecam kontrolę u specjalisty. Oczywiście ze względu na historię choroby nowotworowej w rodzinie, zalecam częstszą kontrolę. Pozdrawiam