Silne bóle podbrzusza i jajników oraz wzdęcia

Od listopada mam nieustanne,monotonne i silne bóle w dole brzucha w okolicy jajników(momentami ból jest kurczowy),ginekolog stwierdził ze nie ma żadnego zapalenia,torbieli itp,badania krwi w porządku,usg także,wykryto glistę,przyjęłam 3dawki zentelu,ale jak bolało tak boli,chirurg twierdzi ze to przez robaki.Mam częste wzdęcia,ale lekarz rodzinny stwierdził 2lata temu zesp. jelita drażliwego. Co to może być? Ból jest okropny,jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Proszę o pomoc,pozdrawiam.

Witam! W tej sytuacji powinna Pani zgłosić się do specjalisty gastroenterologa który przeprowadzi dokładną diagnostykę. Opisane objawy mogą wiązać się bowiem zarówno z zespołem jelita drażliwego jak i schorzeniami zapalnymi jelita grubego. Być może konieczne będzie wykonanie kolonoskopii.