Silne bóle przed i w trakcie okresu oraz ból pleców i nóg po łyżeczkowaniu

Chciałbym poprosić o pomoc, opisze swoje objawy czy to może być endometrioza lub adenomioza jakie badania powinnam zrobić? Do marca 2015 nie miałam żadnych objawów nic mnie nie bolało okres był regularny. W lutym miałam usunięty polip szyjki macicy łyżeczkowanie macicy ( wynik hist - Ok, tylko zapalenie pochwy). Poszłam na kontrole do swojego ginekologa w kwietniu niestety pojawiła się nowy polip i jest powiększona macica a tego nigdy wcześniej nie było i kolejne skierowanie na taki sam zabieg. Ale mnie bardziej niepokoi fakt że od drugiej miesiączki po zabiegu pojawiły się potworne bule przed okresem i w czasie, bolą mnie plecy okolice kręgosłupa lędźwiowego i dodatkowo nogi (kolana palce u stóp) stawy są aż gorące, temperatura ciała także w granicach 37-37,2. Nie wiem czy to jest spowodowane zabiegiem czy tylko taki zbieg okoliczności, że bule pojawiły się po zabiegu. Dodatkowo trzeci okres po zabiegu był zupełnie inny zaczął się gęstym śluzem z krwią(tak przez dwa pierwsze dni). Proszę o poradę jakie badania powinnam zrobić i czy iść na kolejny zabieg łyżeczkowania. Mój Ginekolog stwierdził, że bule nie są wynikiem zabiegu. Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, jeśli Pani gorączkuje należy wykluczyć infekcję dróg rodnych,, warto wykonać kolejny zabieg aby móc ocenić problem w macicy. Endometrioza raczej nie pojawiłaby się tak nagle.