Silne bóle przepony po laparoskopii pęcherzyka żółciowego

Dwa miesiące temu miałam laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego, uprzedzano mnie przed bólami w ramionach, jednak takich nie miałam, natomiast miałam przez kilka dni płytki oddech, a nocami gdy śpię od chwili operacji średnio dwa razy w tygodniu mam silne bóle w okolicach przepony i nad nią. Bóle ustają gdy usiądę lub pospaceruję, odbija mi się wtedy puste powietrze, trwa to ok. godziny, ból wtedy ustępuje. Stosuję silną dietę wątrobową i nie objadam się. (Od operacji schudłam 5kg). Czy jest to normalne po zabiegu laparoskopii?

Takie objawy raczej nie mają nic wspólnego z przeprowadzoną w przeszłości operacją laparoskopowego wycięcia pęcherzyka żółciowego. Objawy te mogą sugerować niewydolność wpustu żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy i/lub przepuklinę rozworu przełykowego. W takim przypadku warto byłoby wykonać gastroskopię, która powinna wyjaśnić przyczynę dolegliwości. Najlepiej wcześniej udać się w tej sprawie na konsultację do gastroenterologa.