Silne bóle ścięgien po rozciąganiu nóg

Witam Trenuję teakwondo i po rozciąganiu nóg w stronę szpagatu na następny dzień miałem mocne bóle ścięgien (ból podobny do mocnych zakwasów). Gdy na nastepny dzień znów rozciągnąłem nogi na następny dzień ból nasilił się. Teraz ciężko mi zrobić lekki rozkrok bo boli. Dlaczego tak się dzieje i co w tej sytuacji począć?

Witam,

Doszło najwyrazniej do mocnego naciągnięcia struktur mięśniowo-ścięgnistych. Zalecany odpoczynek do momentu, aż ból minie. Można także schładzać kompresami najbardziej wrażliwe miejsca 2-3 razy dziennie. Po zakończeniu procesu gojenia się zalecane delikatne rozciąganie i stopniowy powrót do formy.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki
Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl

Witam,
możliwe że chce się Pan rozciągać zbyt szybko, rozciąganie do szpagatu wymaga czasu i długiego treningu. Ćwiczenia rozciągające należy wykonywać do granicy bólu. Rozciągnie powinno być poprzedzone odpowiednim treningiem, i rozgrzać mięśnie, które chcemy rozciągać. Po kilku dniach mieście powinny przestać boleć, wtedy proszę ostrożniej powrócić do rozciągania i obserwować swoje ciało.