Silne bóle u góry brzucha i wymioty w 8. tygodniu ciąży

Jestem w 8 tyg w ciazy i mam silne bole brzucha u gory po godzinie 17.00 juz wogole dochodza do tego wymioty w dzien boli mniej co to moze byc ? Czy jest to powod do paniki ? Mieszkam w Nl i tu lekarze inaczej podchodza do wszytkiego inaczej niz jak w PL prosze o odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wymioty i bóle brzucha mogą towarzyszyć ciąży. Proponuję udać się do ginekologa aby wykluczyć inne przyczyny takich objawów.
Pozdrawiam