Silne bóle w dole brzucha, krew utajona w kale

u mojego meza lat31 wykryto krew utajona w kale i maloplytkowosc. badanie kolonoskopi odbedzie sie dopiero za mc. maz ma silne bole u dole brzucha po lewej stronie kilka razy dziennie, ma tez spadek masy ciala. je regularnie 5 posilkow dziennie.zazywa leki debretin 100mg i debutir.poprawy nie ma.czy to moze byc rak jelita grubego. matka meza chorowala na raka piersi z przerzutami na inne narzady zmarla w wieku 50lat. czy to ma jakis zwiazek. maz codziennie oddaje stolec. ma tez biegunki i zaparc

U młodych osób możemy podejrzewać schorzenia zapalne jelit (obok nowotworu).
Konieczne i często decydujące jest wykonanie kolonoskopii.
Co do obciążeń dziedzicznych - wg informacji z pytania, nie można doszukiwać się zwiększonego ryzyka nowotworu jelita grubego u pani męża.

Nie jestem w stanie postawić rozpoznania przez internet!!! - takie nie istnieją!!! Proszę zgłosić się pilnie do najbliższego ośrodka onkologicznego!!! zż