Silne bóle w okolicy przepony promieniujące do kręgosłupa piersiowego a przepuklina rozworu przełykowego

Witam W dniu dzisiejszym zrobiono mi gastroskopie stwierdzono przepuklinę rozworu przełykowego z linijna nadzerka 5mm poza tym przełyk bez zmian w zoladku obecna zolc . clo test ujemny.nie mam zgagi już od 10 miesięcy tylko jak się przejem może 2 razy się zdarzylo,. Od stycznia jestem na diecie i od tej poryraz na około 40 dni pojawiają się bardzo mocne bole w okolicy przepony promieniujące do kregoslupa piersiowego, długo trwale od okolo24 w nocy do 6 rano. Czy to może być refluks? Bez zgagi?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, mogą to być objawy Pana problemu z żołądkiem. Nie zawsze objawia się to typowym objawem pieczenia w klatce piersiowej. W celu jakiekolwiek dalszej porady proszę się udać do lekarza gastroenterologa, który oceni jakie podejście terapeutyczne będzie dla Pana najlepsze. Pozdrawiam