Silne bóle zęba po leczeniu kanałowym

Witam. Mam mały problem.. 3 dni temu byłam na leczeniu kanałowym.. do dzisiaj ból jest ogromny..ciągle jestem na tabletkach przeciwbólowych..dentystka do której poszłam nie była delikatna..ale nie o to.. Czy po 3 dniach od zamknięcia kanałów bardzo duży ból jest normalny ? I chciałabym zapytać czy kanały są zamykane przez włożenie jakiejś masy w dziurę od zęba i zamykane podgrzanym nad ogniem ZAPALNICZKI narzędziem ? Chodzi mi o tą zapalniczkę.. czy to normalne ? każdy dentysta tak robi ??

Dzień dobry,
rzeczywiście, po zamknięciu kanałów, gorącym narzędziem odcina się materiał, który wypełnia ząb. Istnieją do tego specjalne urządzenia, ale wielu stomatologów używa również narzędzia stomatologicznego rozgrzanego nad zapalniczką. Nie to jest przyczyną Pani bólu. Ząb może boleć po leczeniu przez jakiś czas, ale ból powinien być coraz mniejszy. Jeżeli ma Pani nieustające silne dolegliwości, koniecznie należy jeszcze raz skontrolować leczenie. W kanale mogą być jeszcze bakterie, które należy dokładnie usunąć.