Silne bóle zębów i nadwrażliwość po leczeniu aparatem Clear Aligner

Witam. Przebyłam leczenie aparatem Clear Aligner, teraz jestem w trakcie pierwszego miesiąca retencji. Podczas noszenia przedostatniego zestawu zaczęłam odczuwać bardzo silny bój jednego z przednich zębów oraz nadwrażliwość na zmianę temperatury. Oczywiście konsultowałam to z lekarzem i nie dostrzegł on nic niepokojącego. Z czasem ból się zmniejszał ale zastanawiam się czy może to trwać aż dwa miesiące? Dodam że na chwile obecną boli tylko przy nacisku z wewnątrz, gdy wypycham go językiem.

Takie dolegliwości mogą się utrzymywać bardzo długo,wiele tygodni a nawet miesięcy.Należy być pod stałą kontrolą dentysty.Nie należy poddawać go nadmiernie bodźcom,tzn. sprawdzać ciągle czy jeszcze boli wypychając ząb językiem.