Silne bóle żołądka i wymioty u 87-latki

Witam, proszę o szybką poradę. Moja mama 87 lat,ok. 10 lat temu miała laperoskopicznie usuwane kamienie żółciowe ,ma silne bóle żołądka i wymioty. Podałam jej 2 tabletki No-spy w odległości 40 min między 1 a 2 tabletką, po ok. 10 min. po każdej z nich ponownie wymiotowała. Od 20 min. śpi- padła ze zmęczenia, jednak kładła się z bólem. Proszę mi powiedzieć ,czy mogę sposobami domowymi przeciwdziałać te sytuacji, bo muszę przyznac - chciałam dzwonić po karetkę, ale widziałam strach w jej oczach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Nie, proszę w trybie natychmiastowym zadzwonić po karetkę, z opisu wygląda to na problem nie cierpiący zwłoki, który powinien być leczony w warunkach szpitalnych.