Silne bóle żołądka u 47-latki

Witam. Dwa dni temu rano dostałam silnych bólów żołądka. Były kujące, nasilały się i zmniejszały. Po wypiciu mięty trochę przeszły ale cały dzień czułam lekki ból. Wczoraj nadal czułam ciężki żołądek ale było trochę lepiej. Mało jadłam, gdyż po jedzeniu było mi niedobrze. Dziś rano dostałam silnych zawrotów głowy i mdłości. Po porannej kawie i bananie zwymiotowałem wszystko. Nadal mam zawroty głowy i mdłości. Co to wszystko może znaczyć?

Lek. Bartosz Domagała

Może to być zwykle zatrucie ale może to być coś poważniejszego. Warto udać się do POZ jeśli objawy nie ustapia. Należy ocenić objawy współtowarzyszące i pogłębić wywiad co do możliwości błędu dietetycznego