Silne duszności i ucisk w klatce piersiowej

Witam, od pewnego czasu mam silne dusznosci, czuję ucisk w klatce piersiowej, zdarza się to przewaznie po niewielkim wysilku, chociaz w spoczynku czasami tez. Osluchowo mam stwierdzone szmery nad sercem, ale wady serca stwierdzonej nie mam. Czy powinnam zrobić jakieś szczegolowe badania ? Czy może to być coś powaznego?

Szmer nad sercem musi mieć swoją przyczynę,niezależnie od konieczności poszerzenia diagnostyki kardiologicznej powinno się również wykonać spirometrię z ewentualną próbą prowokacyjną celem wykluczenia astmy oskrzelowej