Silne emocje i trauma po gwałcie

Jakiś czas temu padłam ofiarą gwałtu, teraz po trzech latach koszmar wrócił, ptsd stanowczo utrudnia mi życie, jestem nerwowa, agresywna, zaczęłam pić, partner z którym jestem od roku nie rozumie mojej zmiany zachowania, relacji co do niego, a ja też nie chcę się już zmuszać do stosunku bo to mi nie ułatwia życia. Nie wiem co ze mną jest nie tak, czy jestem wybrakowanym zużytym "towarem" skazanym na samotność? Chodziłam na terapię ale przerwałam ja po kilku miesiącach, bo przerosło mnie to

Witam Panią. Być może to dziwnie zabrzmi, ale chcę Pani napisać, że to czego Pani doświadcza - TO NORMALNA REAKCJA NA NIENORMALNĄ SYTUACJĘ. Przeżyła Pani sytuację, w której Pani granice bezpieczeństwa zostały bardzo poważnie naruszone. Powrót do codzienności okazał się dla Pani niemożliwy. W sytuacji zagrożenia mamy trzy możliwości walkę, ucieczkę lub zamarcie (zamrożenie). Są one wybierane instynktownie z części naszego mózgu zwanego gadzim. Znalezienie się w takiej sytuacji jest związane z mobilizacją bardzo dużej energii w organizmie takiej osoby. Jeśli ta energia nie zostanie rozładowana wówczas próbuje się ona uwolnić, co reprezentują różne objawy (dolegliwości). Ważne by ta nagromadzona energia była uwalniana stopniowo (nie może to być doświadczenie przytłaczające). Jest taka metoda pod nazwą Somatic Experiencing. Pod tym linkiem znajdzie Pani terapeutów w Polsce http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Nie wiem z jakiej terapii próbowała Pani skorzystać. Jeśli proponowane metody były dla Pani zbyt przytłaczające być może polecana przeze mnie będzie pomocna. Proszę jeszcze uważać na swoje poczucie wartości. Zaniepokoiło mnie to co Pani o sobie napisała. Zasługuje Pani by żyć w pełni i cieszyć się życiem. Pozdrawiam Panią