Silne i bolesne skurcze po spożyciu alkoholu

Od paru lat mam problemy z układem pokarmowym. Problemy zaczęły się, gdy po spożyciu alkoholu na drugi dzień dopadały mnie silne i bardzo bolesne skurcze u dołu brzucha. W ciągu 2 lat zdarzyło mi się to z 4-5 razy. Dostałam od lekarza controloc 20. Po jedzeniu czy piciu czułam ucisk pod piersiami z lewej i prawej strony. Od paru miesięcy mam zaparcia. Ostatnio często mam mdłości trwające cały dzień i ból żołądka. Lekarz przepisał mi dicoflor i debridat, ale pomagają tylko częściowo. Co mi jest?

To zbyt mało nadal danych i lekarz, który am możliwość zebrać z Panią wywiad i zbadać Panią fizykalnie jest w stanie z pewnością lepiej postawić diagnozę. Niektóre osoby nie tolerują alkoholu i nie ma w tym niczego dziwnego. Wystarczy go unikać, jeżeli jest przyczyna dolegliwości.