Silne i częste bóle głowy a wynik rezonansu

Witam, mam wynik rezonansu i fragmenty takie jak: Obustronne w istocie białej podkomorowo kilka rozsianych, niewielkich, nieprawidłowych obszarów wysokosygnałowych w obrazach T-2 zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze naczyniopochodnym, niedokrwiennym lub demielizacyjnym. Potem wszystko ok. badanie robione z powodu silnych i częstych bólów głowy. Czy mogę prosić o informacje co to może oznaczać, ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Wynik badania nie jest niepokojący i spokojnie może Pani poczekać na wizytę.
Opisywane zmiany raczej nie są przyczyną bólów głowy.
Wymaga Pani natomiast diagnostyki przyczyny zmian naczyniopochdnych w mózgu.
Należałoby wykonać badanie usg -dopler tt domózgowych oraz sprawdzić czynniki ryzyka i występowanie chorób sercowo-naczyniowych i układowych.