Silne kłucie w sercu: Co robić?

Witam. Od pewnego czasu co parę dni, najczęściej wieczorem mam silne kłucie w sercu. Czuję to jakby coś chciało przez nie przepłynąć ale nie może. Trwa to zaledwie parę sekund. Jest to silny ból i bardzo mnie to niepokoi. Proszę o radę.

Witam serdecznie.
Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej wymagają diagnostyki w kierunku chorób układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Na początku należy wykonać podstawowe badania krwi (morfologię, elektrolity), EKG oraz RTG klatki piersiowej. Kłucia w klatce piersiowej mogą być pochodzenia odkręgosłupowego. Ważnym elementem jest dokładny wywiad lekarski oraz zbadanie pacjenta. Dlatego proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam