Silne kołatanie serca po zjedzeniu słodyczy - czym jest spowodowane?

Mam dziwną dolegliwość. Otóż po zjedzeniu słodyczy mam dość silne kołatanie serca. Nie wiem, czym jest to spowodowane. Zaczynam się denerwować tą dolegliwością. Dodam, że często mam wzdęcia brzucha i silne zaparcia (do toalety chodzę raz na 10 dni).
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Powtarzające się napady kołatania serca wymagają wyjaśnienia ich przyczyny. Być może jest tak, że występują u Pani zaburzenia elektrolitowe, spożycie większej ilości glukozy pośrednio je nasila, co z kolei powoduje opisywane dolegliwości. Związek pomiędzy spożywaniem słodyczy a kołataniem serca może być także przypadkowy.
Najlepiej, aby wybrała się Pani do lekarza rodzinnego, który zbada Panią, zleci odpowiednie badania laboratoryjne (jak morfologia krwi, stężenie elektrolitów, glukozy, TSH), badanie EKG, a w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty.

Pozdrawiam