Silne krwawienia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - czy mam je odstawić?

Witam! Ja też mam pytanie, gdyż mam podobną sytuację. Przeszłam z tabletek M*** na M*** i od samego początku mam obfite (mocniejsze niż miesiączka) krwawienie, które utrzymuje mi się od 4 tabletki. Dochodzą do tego bóle jajników oraz skrzep,y które też zdarzają się często. Mam zmiany nastroju i nie wiem czy mam je odstawić. Biorę lek ochronny, ale pomaga tylko na samym początku wzięcia tabletki. Bóle jajników pojawiają się najczęściej przy zażyciu kolejnej tabletki. Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy odpowiadają działaniom niepożądanym możliwym do wystąpienia w trakcie przyjmowania preparatu. Same plamienia śródcykliczne w pierwszych 3 miesiącach stosowania nowego preparatu nie stanowi wskazań do odstawiania antykoncepcji. Jest to czas, w którym organizm najczęściej przyzwyczaja się no nowych hormonów i przestaje reagować krwawieniem.

W Pani przypadku, gdy objawy zróżnicowane niezbędne jest zastanowienie się nad ponowną zmianą preparatu. Wygląda bowiem na to, iż obecny preparat nie jest tolerowany zbyt dobrze. Zmiana tabletek na inne powinno wyeliminować Pani dolegliwości.

Pozdrawiam