Silne krwawienie, bóle jajnika a ciąża

Witam! Na początku mojej wypowiedzi, chcę zaznaczyć, że ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne Yaz. W styczniu zaprzestałam ich stosowania. Ostatnie cykle, jakie miałam były bardzo nieregularne - 40-dniowe i 37-dniowe. Ostatnią miesiączkę, tzn. pierwszy jej dzień miałam 1 kwietnia. 21 kwietnia kochałam się z mężem bez zabezpieczenia. Równo tydzień po stosunku mam dość silne krwawienie, bóle jajnika. Nie wiem, co o tym myśleć, czy jest to krwawienie implantacyjne, czy to nie za wcześnie. Muszę dodać, że po stosunku, czyli po 21 kwietnia przez cały tydzień odczuwałam pieczenie podczas oddawania moczu, czułam pulsacje pochwy i macicy, dopóki nie dostałam krwawień myślałam o zakażaniu bakteryjnych, ponieważ mój mąż też odczuwał dyskomfort w tym tygodniu. Nie wiem, co w takim wypadku mam zrobić, czy iść do lekarza, czy czekać na rozwój wydarzeń. Kiedy mogę zrobić testy ciążowe z krwi? Czy ciąża jest jedynym wytłumaczeniem na te objawy?

Witam! Przy nieregularnych cyklach konieczna jest dłuższa obserwacja do wyliczenia dni płodnych. Opisywane objawy nie muszą świadczyć o ciąży, a nawet przemawiają za innym ich podłożem. Wspomniane dolegliwości dyzuryczne, jak słusznie Pani zauważyła, sugerują infekcję w obrębie układu moczowo-płciowego. Z tego też względu zachęcam do pilnej wizyty u lekarza rodzinnego oraz ginekologa. Jeżeli obawia się Pani, że mogło jednak dojść do zapłodnienia sugeruję wykonać test ciążowy. Domowe testy ciążowe najlepiej wykonywać co najmniej 14 dni po zbliżeniu. Pozdrawiam