Silne krwawienie po wszczepieniu rozrusznika serca

Moj brat pare lat wstecz miał bajpasy, teraz okazało sie lekarz zaproponował wszczepienie rozrusznika serca, po zabiegu bardzo krwawił miał przykładane ciezarki aby zatamowac krew, mało skuteczne nastepnie miał 3 razy czyszczone bo miał skrzep ma problemy z płytkami krwi jest b.słaby jest nie ciekawie dlaczego tak sie dzieje prosze o porade co dalej z moim bratem dziekuje bardz zmartwiona siostra .

Witam. Krwawienie w tym przypadku najprawdopodobniej spowodowane było zbyt małą ilością płytek krwi odpowiedzialnych za proces krzepnięcia krwi. Należy skonsultować się z hematologiem który w sposób jednoznaczny wyjaśni przyczynę małopłytkoowści.