Silne krwawienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych - co robić?

Witam. Mam 19 lat. 30 lipca byłam u pani ginekolog, gdyż spóźniał mi się okres. Zawsze miałam nieregularne, obfite, ale bezbolesne miesiączki, ale teraz szykowałam się do wyjazdu za granicę i nie chciałam, aby tam mnie to spotkało. Pani doktor przepisała mi więc 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych i powiedziała, abym zażyła jedno po drugim bez tygodniowej przerwy. Pierwsze opakowanie przyjęłam bez żadnych komplikacji, natomiast przy 13. tabletce z drugiego opakowania wystąpił okres. Chciałam zaznaczyć, iż pomimo nieregularnych miesiączek, nigdy nie bolał mnie brzuch, jednak tym razem brzuch boli mnie strasznie. Miesiączka zaczęła się 1 września i nadal trwa. Dziś jest już 5. dzień okresu, a ja wciąż tracę bardzo dużo krwi. Nie wiem co robić. Czy mam nadal przyjmować tabletki? Co się ze mną dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych występują bardzo często. Jeśli nie przyjmuje Pani tabletek w celach antykoncepcyjnych proponuję odstawić preparat. Jeśli krwawienie nie ustąpi w ciągu kilku dni lub sytuacja będzie się powtarzać, powinna Pani skontaktować się z lekarzem.