Silne krwawienie z przewodu pokarmowego i wynik badania histopatologicznego

Witam serdecznie. Chciałem się zapytać i prosić o radę. Ostatnio trafiłem do szpitala z silnymi krwawieniami z przewodu pokarmowego - pobrano próbki do badań histopatologicznych - rozpoznanie - polip kosmkowo-cewkowy jelita grubego z ogniskami Adenocarcinoma, G-2,naciekającymi szypułę. Rozfragmentowanie materiału uniemożliwia ocenę doszczętności wycięcia.Przy odpisie podejrzenie colitis ulcerosa i anemia wtórna.silne biegunki od ok 10 lat, od 3 lat krwawe stolce.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza obecność polipa z ogniskami gruczolakoraka! Proszę niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem oraz chirurgiem onkologicznym!