Silne lęki przed otaczającą rzeczywistością

Witam. Mam czasem takie odczucie, że wszystko dookoła mnie jest straszne i obce, wszyscy czekają na moją porażkę, a ja sama jestem inna i dziwna, brak mi tożsamości. Jedyna rzecz, która mnie uspokaja, to moja mama będąca w pobliżu. Cały czas się jej pytam czy coś ze mną jest nie tak. Cała się trzęsę i bardzo się boję. Mam silne lęki. Chcę umrzeć. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Myślę, że doświadcza Pani objawów derealizacji połączonych z lękami. Żeby z tego wyjść potrzebna jest dłuższa terapia. Tam może Pani poznać przyczynę i dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby uzyskać poprawę. Jakożże jest Pani młodą osobą, korzystna byłaby praca całej rodziny, zwłaszcza, jeżeli mama bierze udział w pomaganiu.