Silne lęki przed snem u dziecka

Moje dziecko ma silne leki jak ma wieczorem isc spac. A to ze ktos ja zabierze albo ze z koldry wyjdzie pająk. Czasami budzi sie w nocy i nie śpi do rana. Staje sie to bardzo męczące dla mnie. Nie ukrywam ze tez mnie to denerwuje

dzieci mają bardzo intensywne sny, widzą i przeżywają wszystko to co widziały w sposób wyolbrzymiony. Proszę absolutnie nie pozwalać dziecku oglądać telewizji, nawet jeśli dziecko się bawi a w pokoju jest telewizor to rzut oka na ekran powoduje że widziany obraz potem może się śnić i przerażać. Może ewentualnie oglądać spokojne, łagodne bajeczki typu Krecik, Reksio a pani powinna i tak tłumaczyć niektóre sceny .Poza tym żadnego straszenia że jak czegoś nie zrobisz to zje cię wilk itp. Przed snem można podać preparat chyba nazywa się Sedalia

Dzień Dobry Pani,

Proszę rozważyć konsultację u pediatry, który zadecyduje o dalszych krokach diagnostycznych.

Życzę Pani wszystkiego co najlepsze,
Irena Mielnik-Madej