Silne migreny a wynik badania TK głowy

Mam 36 lat. Kilka lat temu mialam wykonane badanie KT glowy, ktore wykazalo 'zaniki korowe w okilicach czolowych z poszerzeniem przymozgowych przestrzeni plynowych'. Cierpie na bardzo silne migreny dlatego wykonalam to badanie. Czy moglabym prosic o interpretacje tego wyniku? Dziekuje

Zanik korowy = mniejsza objętość płatów czołowych - więcej płynu w porównaniu do statystycznej średniej.
Proszę udać się do neurologa, skonsultować objawy i obraz badania. Być może warto również rozważyc wykonanie badania MR.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.