Silne, nawracające krwawienia z nosa

Witam. Od pewnego, dłuższego już czasu, mam średnio raz w tygodniu silne krwawienie z nosa. Tak po prostu, bez żadnych wysiłków ani niczego. Czym to może byc spowodowane? Co powinienem zrobic?

Witam!
Wskazana jest wizyta u Lekarza Rodzinnego, pomiar ciśnienia tętniczego (zwyżki ciśnienia mogą powodować krwawienia), do rozważenia wykonanie badań dodatkowych krwi, zwłaszcza jeśli krwawieniu towarzyszą objaw jak ból głowy, szum w uszach, występują inne problemy z krwawieniem (np. po skaleczeniu, wizycie u dentysty). Jeśli przyjmuje Pan leki lub suplementy diety warto przestudiować ulotki pod kątem ryzyka wpływu na układ krzepnięcia (o przyjmowanych lekach należy poinformować lekarza).
Powinien Pana zbadać laryngolog, który oceni błonę śluzową nosa i zadecyduje o stosownym leczeniu jeśli wykryje nieprawidłowości. (skierowanie do laryngologa wystawia lekarz rodzinny).