Silne, nieregularne skurcze

Witam! Za 2 dni mam termin porodu. Lecz od tygodnia odczuwam silne bóle miesiączkowe, skurcze, które raz są co 10, a nawet mniej minut, po czym po około dwóch godzinach ustają. Podczas sikania odczuwam ból pochwy oraz mocne parcie na pochwe. W nocy mam około 1-3 ataków silnego bólu brzucha i czasem pleców. Dzieciątko rusza się intensywnie, lecz zazwyczaj sprawia mi to ból. Nie wiem, co mam w tym wypadku zrobić, gdyż nie mam jak się skontaktować z lekarzem prowadzącym. Czy mam czekać do dnia terminu porodu? Proszę o pomoc. Dziękuję.

26 LAT ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

W przypadku tak niepokojących Panią objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologiem, nie czekając do ustalonego terminu porodu. Jeśli Pani lekarz prowadzący jest niedostępny, należy skorzystać z pomocy innego lub zgłosić się do szpitala. Opisywane przez Panią skurcze są najprawdopodobniej skurczami przepowiadającymi (nieregularne skurcze o częstości 1-2 w ciągu 10 minut; pojawiają się od 38 tygodnia ciąży), a podawany przez Panią ucisk jest wywierany przez główkę płodu. Proszę pamiętać, że skurcze przepowiadające mogą przejść w skurcze rozwierające, prowadząc do porodu. Mając na uwadze dobro Pani i Pani dziecka, proszę skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie!