Silne objawy depresyjne w przebiegu schizofrenii a leczenie elektrowstrząsami

Czy można zastosować elektrowstrząsy u pacjenta który ma silne objawy depresyjne w przebiegu schizofrenii, jest w szpitalu po próbie samobójczej i odmawia przyjmowania posiłków ?

Taką decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący (który zna historie choroby, zastosowane leki i terapie, lekooporność choroby itp) w razie konieczności. Na pierwszym planie zawsze powinno być dobro pacjenta.