Silne odczuwanie bicia serca a problemy z odcinkiem piersiowym kręgosłupa

Witam, Od około roku często odczuwam bardzo mocno odczuwam bicie serca. Nie jest szybkie ale tak mocno je odczuwam, że aż praktycznie całe ciało mi tak jakby drga wewnątrz. Moje pytanie brzmi, czy może być to wynik problemów z odcikiem piersiowym kręgosłupa? Miałam wykonane badania kardiologiczne, które wykazały tylko w holterze, że miewam pojedyncze tachykardie. A miewam już takie sytuacje, że jak mi serce zabije, to aż czuję czarpnięcie ciałem.

Aleksander Ropielewski

Nie są to objawy typowe dla schorzenia odcinka piersiowego kręgosłupa, jednak bez możliwości wykluczenia tego w badaniu nie można stwierdzić z całą pewnością, że Pani odczucia nie są powodowane przez dolegliwości kręgosłupa piersiowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Przy wykluczeniu przyczyn kardiologicznych kkonieczne jest wykonanie dodatkowych badań.