Silne odczuwanie emocji

Witam. mocno odczuwam emocje, gdy jest mi niezrecznie wali mi serce, czuje sa sercu chwilowe ciepło oraz jak emocje- chyba cisnienie uderza mi do głowy. ale nie mam nadcisnienia. czasem chce byc tak miła dla kogos ze sie spinam az cos mi strzela w szyi lub głowie. czy moge miec od tego tetniaka serca? albo szyi lub mózgu albo jakies rozwarstwienie tetnicy czy to tylko stres? doopler tetnic szyjnych zero zmian, echo serca i ekg idealne. boje sie

Dzień dobry!
Oczywiście długotrwały stres ma wpływ na funkcjonowanie organizmu, jednak w Pani opisie niepokoi duże natężenie doznań i lęku. Zalecałabym udać się do psychiatry na diagnostykę w kierunku zaburzeń lękowych.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.

Odczuwanie emocji w ciele jest zupełnie normalne, jednak u Pani jest to znacząco nasilone i może wywoływać dodatkowy efekt na zasadzie błędnego koła (czuje Pani stres w związku z jakąś sytuacją - serce zaczyna mocniej bić-pojawia się myśl, że coś jest nie tak, bo przecież nie powinno tak szybko bić - emocja nasila się - serce zaczyna bić jeszcze mocniej). Może to być bardzo uciążliwe i blokujące na relacje z innymi, nowe wyzwania i ogólny rozwój. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty, która razem z Panią bliżej przyjrzy się tym objawom.

Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Dzień dobry, jeżeli wyniki badań somatycznych nie wskazują na żadne zmiany zachęcam do konsultacji u lekarza - psychiatry w celu diagnozy pod katem nerwicowym. Następnie zachęcam do konsultacji psychologicznej w celu podjęcia ewentualnej psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam Panią. Najlepszym dowodem, że Pani objawy mają naturę psychosomatyczną (czyli ich źródeł należy upatrywać po stronie psychologicznej) są wyniki Pani badań w normie. Silny stres może prowadzić do rozregulowania układu nerwowego i pojawiania się bardzo silnych i nieprzyjemnych objawów. Pani opis może też sugerować problem współistniejący (być może związany ze stresem). Napisała Pani jak dużo wysiłku wkłada Pani w to by być miła dla innych. Może to być związane z nieujawnianiem uczuć. Wówczas im bardziej skrywane uczucia się kumulują tym większe może być natężenie stresu. Proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/