Silne parcie na wypróżnienie podczas erekcji

Witam, podczas erekcji odczuwam silne parcie na wypróżnienie, dopiero kiedy się załatwię to ono mija. Często się masturbuje, zazwyczaj raz na dwa dni, czy to może być powodem tego parcia? Czy może to być spowodowane tym, że lekarz stwierdził u mnie młodzieńczą prostatę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Gruczoł sterczowy (prostata) sąsiaduje z bańką odbytnicy, wynika to ze stosunków anatomicznych. Dzięki temu możliwe jest jej zbadanie per rectum. Młodzieńcza prostata wiąże się z powiększeniem tego gruczołu w młodym wieku. W takiej sytuacji dodatkowe pobudzenie seksualne powodujące pobudzenie prostaty do wydzielania preejakulatu również powoduje jej lekkie obrzmienie co może powodować uczucie ucisku i odczucie parcia na stolec. Aby ocenić dokładnie przyczynę konieczne jest badanie urologiczne. Proponuję skonsultować problem z urologiem, warto również wykluczyć stan zapalny prostaty. Pozdrawiam serdecznie!