Silne pieczenie od środka mostka do krtani

Witam mam 31 lat od 2 lat biore na nad ciśnienie Ramistad 2,5 od 2 miesięcy mam silne pieczenie w mostku od środka mostka do krtani do tego pieką mnie puliki boli mnie kregosłóp od łopatek barki wraz z karkiem który boli mnie cały czas do tego dochodzą zawroty głowy i uczucie dyskonfortu i sporadycznie duszność przy tych atakach bólu i pieczenia ciśnienie mam normalne 120/80 pytanie czy jest to wina serca czy kregosłupa czy też bardziej siada mi psychika bo sporo było i jest stresu proszę o pom

Objawy są prawdopodobnie wynikiem refluksu żoładkowo- przełykowego. Kwaśna treść z żołądka jest zarzucana ku górze.

Warto zastosować dietę lekkostrawną, unikać napojów gazowanych oraz nie kłaść się po posiłkach oraz włączyć leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego.