Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silne problemy z trądzikiem u 22-latki

Witajcie, mam 22 i problemy z trądzikiem od około 8 lat. Chodziłam do róznych dermatologów, ginekologów, jednak nikt nigdy nie wykonał mi badań hormonalnych. Stosowałam rożne maści, antybiotyki, zabiegi u kosmetyczki, a nawet tabletki antykoncepcyjne ale nic nie pomaga... Mam regularny okres.. Czy to wina hormonów (a jeśli tak to jakich?) czy też powinnam wybrać się po raz kolejny do następnego dermatologa/ginekologa. Pomocy moja twarz potrzebuje ratunku...!
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Bez badań i dokładnego opowiedzenia jakie terapie lecznicze i lekowe były stosowane , bez obejrzenia stanu skóry nie da się zdiagnozować

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy