Silne przetłuszczanie się włosów

Witam! Mój problem z przetłuszczaniem się włosów pojawił się już w okresie dojrzewania. Później pojawiły się jeszcze żółtawe strupy na skórze głowy. Ten problem trwa już 20 lat. Myję głowę codzienne, najpierw szarym mydłem, następnie spłukuję, a później specjalnym szamponem na tego rodzaju problem i trzymam go na głowie kilka minut. Teraz jeszcze jest gorzej ze względu na noszenie czapki. Proszę o pomoc, poradę żeby się tak bardzo nie przetłuszczały. Dominika

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować kilka przyczyn takich jak: łupież tłusty, łojotokowe zapalenie skóry oraz grzybicę owłosionej skóry głowy. Konieczna jest wizyta u dermatologa w celu określenia najbardziej prawdopodobnej przyczyny i zastosowania odpowiedniego leczenia. Być może konieczne okażą się badania dodatkowe taki jak mikroskopowe badanie włosów oraz badanie mykologiczne. Nie napisała Pani dokładnie jaki szampon jest stosowany, ale wydaje się, że może to być szampon z ketokonazolem np. Nizoral, który jest wskazany do stosowania w takich sytuacjach. Jednakże ze względu na brak skuteczności konieczna jest konsultacja dermatologiczna w celu ewentualnego zastosowania silniejszych leków. Pozdrawiam serdecznie!