Silne relacje partnera z jego matką

czy normalną relacją jest u dorosłego mężczyzny którego matka biła ale twierdzi ze ona tego nie pamieta to ze wydzwaniają do siebie codziennie,piszą smsy,ona mu się zwierza a on włącza ją w swoje życie rodzinne,mówi jej więcej niż partnerce we wszystkim się radzi,jak dzwoni mama to wszystko inne jest nie ważne.Teraz ma depresje a wsparcie mamy polega na ciągłych motywujących smsach,wiecznych tel.opowiadaniu jakie ma ciżkie życie i traktowaniu go jak dziecko specjalnej troski.Jak to przerwać?Pomo

Z tego krótkiego opisu wyraźnie wynika,ze pani partner nie postawił zdrowych granic w relacji z matką, a przez to raczej nie odczuwa kontroli nad tym co się z nim dzieje. Sytuacja, w której tylko matka a nie partnerka jest powiernikiem wszelkich wiadomośći - tych dobrych i złych - wskazuje na brak dojrzałośći emocjonalnej. Przede wszystkim warto omawiać to, co Pani widzi - na konkretnych przykładach, pytać co on o tym sądzi i mówić jakie jest pani zdanie. I warto byłoby pomyśleć nad spotkaniami z psychologiem, który pomogłby zbudować partnerowi zdrowe granice w relacji z matką. Pozdrawiam.

Jeśli to partner nie jest zmotywowany di większego uniezaleznienia od mamy, to trudno będzie zrobic to "za niego". Jesli Pani czuje się nieszcześliwa w podobnej relacji, warto jasno i wyraźnie postawić granice, licząc się jednak z tym, ze partner może nie być gotowy na zmianę jego relacji z mamą. Zachęcam także do podjęcia psychoterapii, która pozowli ani nauczyć się rozumienia swoich potrzeb oraz emocji, asertywnosci i jasnej komunikacji. To będzie miało wtórnie wpływ na relację.

Witam Panią. Zdaje się, że wczoraj odpowiadałem na bardzo podobny post (może on należał do Pani). Napisałem w nim, że nie mamy wpływu na decyzje innych osób. Pani partner oprócz bardzo trudnych wspomnień ma jakieś korzyści z kontaktów ze swoją matką. Dopóki będą one dla niego ważne, będzie utrzymywał taki kontakt ze swoją matką. Napisała Pani o depresji partnera. Widzę szansę jeśli on korzysta z pomocy psychologicznej. Doświadczony psycholog może pomóc przyjrzeć się jakości relacji Pani partnera z otoczeniem oraz czynnikom, które negatywnie wpływają na jego samopoczucie i mogą spowodować nawrót depresji. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/