Silne skurcze w podbrzuszu w pierwszym dniu miesiączki

Witam,czesto miewalam bolesne miesiaczki,bol byl znosny,ale miesiac temu trafilam do szpitala z powodu silnych skurczy w podbrzuszu przez ktore mdlałam a bol byl nie do zniesienia.Wszystko dzialo sie w 1 dzien miesiaczki. Zrobiono usg,narzady w normie,jednak pani doktor stwierdzila ze nie widzi macicy i jajnikow bo musialabym miec pelny pecherz.3 dni temu dostalam miesiaczke i w 1 dzien dostalam te same skurcze co miesiac temu ale pomoglo 1000 mg paracetamolu.Prze co moze sie tak dziac?

Aleksander Ropielewski

Przyczyną bolesnych miesiączek są zaburzenia hormonalne - produkowanych jest za dużo prostaglandyn, które prowadzą do bolesnych skurczów macicy.