Silne uderzanie głową w poduszkę u 6-miesięcznego dziecka

Witam troszeczkę sie zaklopotalam i może państwo udziela mi porady czy słusznie . Mój synek ma 6 mc I od jakiegoś miesiąca zauważyłam ze maluch podczas pojscia spać a także podczas snu w nocy , leżąc na brzuchu bo w takiej pozycji śpi od 3 mc bardzo energicznie I intensywnie wali główką o podusie . Dziobie raz za razem naprawdę z dużą siłą. W dzien gdy położę go na łóżku rowniez zdarzy mu sie takie zachowanie lecz juz nie tak często jak przed snem. Czy któraś z mam miała podobnie ze swoim dziec

Aleksander Ropielewski

Konieczna jest konsultacja z neurologiem, który wykluczy przyczyny neurologiczne takiego zachowania. Nie jest to typowe zachowanie, ale być może jest to szeroki zakres normy. Na pewno trzeba to wyjaśnić.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski