Silne uzależnienie od jedzenia i objadania się

Witam. Od około 3ch lat jestem silnie uzależniona od jedzenia. Cierpię na kompulsywne objadanie się, nie jestem w stanie już dłużej tego kontrolować. Nie potrafię normalnie funkcjonować, epizody objadania są bardzo częste, a mi braknie energii na walkę z tym. Co powinnam zrobić? Nie chce tracić życia na jedzenie, ale czuje się zbyt do niego przywiązana. Coraz częściej łapie mnie depresja, moje życie stało się bezbarwne, kręci się wokół jednego - jedzenia. Proszę o pomoc

Dzień dobry!

Drogą leczenia zaburzeń odżywiania oraz stanów depresyjnych (którego mogą być zarówno przyczyną, jak i skutkiem) jest psychoterapia, często także połączona z farmakologią. Proszę zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię oraz do lekarza psychiatry.

Pozdrawiam!

Witam Panią,
pomoc powinna uzyskać Pani zgłaszając się do psychoterapeuty w PZP. Można również skorzystać z leczenia w Oddziale Nerwic w mieście wojewódzkim, w którym Pani mieszka. Potrzebne jest skierowanie od psychiatry. Leczenie trwa zwykle długo, ale warto podjąć, by zmienić swoje nastawienie do życia. Pozdrawiam