Silne wzdęcia oraz gazy i stan po zabiegu fundoplikacji metodą Nissena (GERD)

Witam serdecznie.dolegliwości ,które występują u mnie to silne wzdęcia,oraz gazy z którymi sobie nie radzę.W pażdzierniku przeszedłem zabieg fundoplikacji metodą Nissena (GERD)nic nie pomogło a nawet się pogorszyło.Odczówam dyskomford z powodu halitozy i gazów.Leczę się od 13 lat zjadłem już leków za około 20 tys.zł ale z roku na rok jest gorzej.Proszę mi powiedzieć dlaczego przeztyle lat nikt nie zlecił badania całego jelita cienkiego,dodam że gastroskopie miałem 7 razy a kolonoskopię 2.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam . Jeżeli objawy narastają mimo wykonanej operacji antyrefluksowej to przede wszystkim proszę się zgłosić do lekarza, który Pana prowadził w celu weryfikacji skuteczności zastosowanego leczenia. Wykonanie badania całego jelita cienkiego jest trudna i możliwa jedynie za pomocą często droższych i bardziej skomplikowanych badań obrazowych (np. jak bardzo rzadko wykorzystywana endoskopia kapsułkowa). Zalecam wizytę u specjalisty gastroenterologii i jak już mówiłem chirurga u którego była wykonywana operacja. Pozdrawiam