Silne zawroty głowy a niewłaściwa dieta

Witam. Od 22 grudnia zaczęłam się odchudzać. Przy wzroście 173 cm wazyłam 63,4 kg, dziś ważę 57,9 kg a nie minęły nawet 2 miesiące. Bardzo duzo ćwiczę w tygodniu - 1 godzina zumby, 2-4 godziny siatkówki, codziennie abs i a6w (minimum pół godziny), wszędzie chodzę pieszo dość szybkim tempem i jem ok 1000 kalorii dziennie. Od około miesiąca codziennie mam silne zawroty głowy, nawet po delikatnej zmianie pozycji czy podniesieniu się. Czy jest to spowodowane niewłasciwą dietą i zbyt duzym wysiłkiem?

Witam. Opisane osłabienie organizmu może być spowodowane źle zbliansowaną dietą i/lub zbyt dużym wysiłkiem fizycznym. Pani BMI znajduje się na granicy prawidłowej masy ciała a niedowagi. Proszę rozważyć zmianę stylu życia. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Szczerze mówiąc jestem przerażona tym co Pani napisała!! W tym momencie waży Pani o wiele za mało. Schudła Pani zbyt szybko i bardzo drastycznymi metodami. Obciążyła Pani swój organizm dietą 1000kcal - głodówka i zbyt intensywnymi treningami. Przy tak intensywnym wysiłku fizycznym powinna Pani jeść dwa a nawet 2,5 raza więcej. Nie dostarczała Pani niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych i teraz zaczynają się negatywne skutki takiego odżywiania. Proszę jak najszybciej zwiększyć kaloryczność diety i zaprzestać tak intensywne ćwiczenia. Z dobrego serca Panią ostrzegam zanim nie jest za późno! Proszę z tygodnia na tydzień zwiększać kaloryczność o 100kcal aby stopniowo bez efektu jojo wyjść z diety.
Objawy które Pani opisuje z pewnością są związane z Pani dotychczasowym trybem życia i niewłaściwą dietą lecz proszę udać się na badania. Bez konsultacji specjalistycznej i wyników badań możemy jedynie snuć przypuszczenia.
Jeżeli z badań nic konkretnego nie wyniknie nalezy zająć się dietą i ograniczyć ćwiczenia do 3-5 razy w tygodniu. Mięśnie też muszą mieć czas na regeneracje Co za dużo to nie zdrowo, a lepsze efekty osiągnie Pani trenując z umiarem i dając odpoczynek mięśniom.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Kaloryczność Pani posiłków jest zdecydowanie za niska. Przy aktywności, o której Pani pisze dieta 1000 kcal jest dietą niedoborową i zdecydowanie poniżej Pani zapotrzebowania. Prawdopodobnie jest też dieta niewłaściwie zbilansowaną pod względem składników mineralnych i witamin - na diecie poniżej 1000kcal ogromnie trudno jest zapewnić zalecane dawki mikro i makroelementów.
Przyczyna bólu głowy może także tkwić w Pani stanie zdrowia, sugeruję szybka konsultacje lekarską oraz zmianę diety i zaprzestanie choćby tymczasowe ćwiczeń. Zdrowa i racjonalna dieta powinna dodawać Pani energii a nie powodować pogorszenia się stanu zdrowia.
pozdrawiam serdecznie