Silne zawroty głowy i problemy z równowagą

dzień dobry 2 tygodnie temu miałam silne zawroty głowy i problemy z równowaga. Obecnie mam problem z wychodzeniem z domu. odczuwam strach przed wyjściem z domu. Wychodzę tylko z kimś. na otwartych przestrzeniach (np. przejście dla pieszych) mam napady paniki i nogi mi odmawiają posłuszeństwa. Co mam robić? jestem zrozpaczona ponieważ chciała bym wrócić do pracy a boję się wyjść z domu.

Opisywane przez Panią problemy trzeba skonsultować z lekarzem psychiatrą, proszę nie zwlekać. Możliwe, że zasugeruje Pani także konsultację neurologiczną. Ataki paniki i lęk przed otwartą przestrzenią mogą wiązać się m.in z zaburzeniami lękowymi.
Pozdrawiam

Zachęcam do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i zleconych badań będzie mógł postawić diagnozę i ewentualnie skierować do specjalisty. W przypadku takich objawów w pierwszej kolejności wyklucza się (lub potwierdza) somatyczne przyczyny zaburzeń. Jeśli od strony ciała wszystko będzie OK - warto porozmawiać z psychologiem.